7 policistů zraněno a 43 levicových extrémistů bylo zadrženo, to je včerejší výsledek protestů ve Francii

27.05.2018

Zatímco několik desítek tisíc lidí, podle některých odhadů až 150 000, demonstrovalo kvůli škrtům v rozpočtu a snížení pracovních míst ve státním sektoru. Levicoví extrémisté byli opět daleko víc vidět a slyšet, ačkoliv jich bylo několika násobně méně než účastníků pokojných demonstrací. 

I tak ale dělají  škody na majetku a poslední dobou i škody na zdraví  policistů. Sedm francouzských četníků z pořádkové jednotky bylo zraněno. 
To si zřejmě uniformovaní muži nenechali líbit a pozatýkali 43 osob. Některé, podle deníku Dailymail, preventivně aby zabránili dalším střetům. 
Každopádně situace ve Francii se nadále vyostřuje hlavně právě díky levicovým extrémistům, kteří si zahalují tváře a ničí vše, co připomíná kapitalismus. 

Během měsíce květen už to byly páté demonstrace. První nepokoje, zatím zřejmě ty největší, zažila Paříž na prvního máje a o čtyři dny později 5. května. 
Další demonstrace proběhla 14.5 a o týden později 22.5. Za 4 dny už antifašisté s policisty válčili v ulících Paříže znovu. Přidáváme záběry z dvou posledních demonstrací. 22. a 26.5. 2018


Jak dlouho Paříž demonstruje, proč a kdo demonstruje se dozvíte v článku: