9. červen ve znamení revoluce? Britové chystají "mega" demonstraci za Tommyho Robinsona. Přidávají se i jiné státy

03.06.2018

Zatčení novináře Tommyho Robinsona vyvolalo rozruch po celém světě. Cenzura na facebooku svobodě slova také moc nepomáhá a lidé se začínají ptát, nežijeme jen v iluzi demokracie?  
Nejen tyto otázkyi lidé kladou, pořádají také řadu protestních akcí za svobodu slova a proti věznění výše zmíněného aktivisty a novináře, který dlouhodobě varoval a upozorňoval na islamizaci Evropy a bojoval s manipulací médií. 

Je to už týden, co bojovníka za evropskou kulturu a tradice zatkla britská policie. Během tohoto týdne proběhly protesty na řadě míst celého světa. V Německu, Norsku, Švédsku, České republice, ale třeba i v Kanadě  a Austrálii. V České republice demonstraci pořádala organizace Generace Identity. Právě identitářům zablokoval youtube jejich kanál a facebook jejich zahraniční stránky. Ta česká byla zatím cenzuře ušetřena. 

Britové protestují dá se říct každý den. A každým dnem demonstrace nabírají na síle. 1.6. ve městě Leeds, kde Robinsona policie zatkla, demonstrovalo asi 600 lidí. 
Další den  v Manchesteru pořádala demonstraci koalice fotbalových fanoušků, které se zúčastnilo několik tisíc lidí. 

Manchester 2.6. 2018

Oficiální facebooková stránka vězněného novináře zve a vyzývá lidi aby přišli na demonstraci 9.6. 2018 pořádanou v Londýně. Zúčastní se fotbalový fanoušci Anglie, váleční veteráni a tisíce dalších lidí, kteří bojují proti Islamizaci Evropy a za svobodu slova.  Události vytvořilo hned několik facebookových stránek, které reprezentují veřejně známou osobnost, organizaci nebo nějaký projekt. Proto nejde odhadnout přesný počet demonstrantů, každopádně se dá s jistotou mluvit o sta tisících. Samotná koalice fotbalových fanoušků a organizace  válečných veteránů Anglie totiž přilákala, na podzim minulého roku do Londýna, podle některých odhadů až  120 000 lidí, v reakci na teroristické útoky ve Velké Británii. Zhruba poloviční dav lidí pak pochodoval Birminghamem letos na jaře. Na obě akce se můžete podívat zde na přiložených videích. 

Nejen v Londýně se bude 9.6. demonstrovat. Zatím jsme narazili na demonstraci v Severním Irsku, Austrálii, ale také v USA. 
Tommy Robinson se stal chtíc nechtíc mučedníkem dnešní doby. Smutné, na druhou stranu potřebné...  

Je celkem zvláštní, že ani ne měsíc po demonstraci proti cenzuře a umlčování novinářů, kterou pořádal Tommy Robinson v Londýně a které se zúčastnilo až 50 000 lidí, byl tento novinář zatčen a uvězněn. 
Demonstrace nazvaná Day for Freedom 6.5. 2018 :