Argumentační fauly "sluníček", jak je odrazit? 

11.09.2018

Všichni to znáte - sluníčko tam, sluníčko tuhle a argument nikde. Oni se sice o argument snaží, ale ve výsledku je to, jako když mouchu přejede válec, pokud tedy válec nepředstavuje "flastenec" a neargumentuje slovy "ty sluníčkářská ku*do, doufám, že tě muslim znásilní!" V takovém případě s přehledem vyhrává sluníčko, podobně jako vyhrálo Rusko nad Českou republikou v přátelském utkání. Ale my přece nechceme, aby nás Rusko či USA poráželo, pojďme tedy českou repre trochu vytrénovat. Nabízím Vám několik argumentačních faulů "sluníčkářů", které snadno proměníte v úspěšný pokutový kop. 

1) Češi taky utíkali na Západ...

Správná odpověď: Utíkali, ale kolik z nich spáchalo teroristický útok, znásilnilo či ubodalo k smrti svého hostitele? Troufám si tvrdit, že 0,001%. Také je potřeba vidět kdo utíkal a kdo si mohl dovolit utéct na západ. Z velké většiny to byli vzdělaní lidé. Umělci, novináři, vědci či lékaři. Dnes z Afriky utíká také samý inženýr, jen nikdo neví, zda má diplomku z Plzně nebo Somálska. Protože jejich doklady jsou zfalšované a 100% nikdo neumí říct, odkud doopravdy migrant pochází. Natož jestli je doktor či zedník, dám ruku do ohně za to, že ani jedno. Češi se v nové zemi naučili jazyk a začali pracovat. K tomu započtěme kulturní rozdíly, které nelze popřít. Češi emigrovali na západ, ne do Afriky. Ale i do takové Sýrie Češi jezdívali, jen ne emigrovat, ale pomáhat budovat školy, továrny,...
Špatná odpověď: Češi utíkali kvůli takovým vlastizrádcům, jako jsi ty!

2) Ale na silnici umírá více lidí...
Správná odpověď: A to nějak ospravedlňuje znásilněné, ubodané nebo přejeté lidi kamionem? Váš argument zní téměř jako byste vyzýval/a: ,,Islamisté málo zabíjej, měli by zabíjet víc, aby bylo více obětí než na silnicích."

Tohle není soutěž, kde více lidí zemře, nebo čí vinou. 
Špatná odpověď: Na silnici umírá tolik lidí, protože po nich jezdí tupí sluníčkáři, jako si ty!!!!

3) Naše babičky dříve taky nosily šátky...
Pro tento sluníčkový argument není třeba čerpat energii. Stačí použít tuto fotku, pokud nezabere a sluníčko bude dál vysírat, ignorujte ho, jeho inteligence není hodna debaty s vámi.
Správná odpověď: 

Pokud by ale přece jen sluníčko vykazovalo známky IQ alespoň 100 bodů, můžete připsat, že naše babičky nosily šátky, protože chtěly. Ne protože jim to přikazovala jejich víra a od manžela by dostaly bičem, pokud by si pytel přes hlavu nepřetáhly.
Špatná odpověď pro tento argument neexistuje, je to jeden z nejprimitivnějších argumentů sluníček, odvrátit ho zvládne i ten nejmenší vlastenec. 

4) Evropská unie je Evropa, my jsme Evropa...

Správná odpověď: Starý kontinent, tedy Evropa, je zde stovky, tisíce let. Evropská unie vznikla 1. listopadu 1993. Chcete snad tvrdit, že Evropská unie je Evropa? My jsme do EU vstoupili v roce 2004, chcete tedy tvrdit, že Česká republika je Evropa pouze 14 let? Co byla předtím? Afrika? A vůbec, Vás já už znám, vy jste nedávno komentoval/a jeden příspěvek se slovy "V Česku žádní uprchlíci nejsou, tak proč se Češi pořád tak bojí?" Vidíte vůbec, jak si protiřečíte? Jednou píšete, že jsme Evropa, ale teď ignorujete bolest a utrpení obyvatel v Německu či Francii. My je litujeme, bojíme se o osud Evropy, proto my jsme Evropa. Vy jste nějaký pochybný spolek, ani ne třicet let starý, říkáte si EU a do teď jste nebyli schopni přijmout ostatní členy Evropy. Však regulérně diskriminujete státy jako je Rumunsko, Srbsko a další, protože tvrdíte, že nejsou Evropa, protože nejsou EU.  Člověče, vy se běžte léčit!
Špatná odpověď: My nejsme žádná EU!! MY ŽÁDNÝ MERKELBÁBĚ NELEZEME DO ŘITĚ, MY JSME SOVĚTSKÝ SVAZ!


5) Vy neustále jen manipulujete a lžete!

Jednoduchá odpověď: A v čem? Konkrétně ukažte. (Sluníčko se vypaří, už se neukáže, později možná někde bude breptat, že jste ho zablokovali. Ale vy víte, že nemá odpověď, sladký pocit vítězství je váš.) 
Špatná odpověď: Neexistuje. 


                                               6) Jste rasista!
Jednoduchá odpověď:
Islám není rasa, je to ideologie, která se musí skrze své věřící šířit po celém světě a to bez ohledu na národnost nebo barvu kůže. Že mi vadí islám jako takový tedy nemá s tím, co blábolíte, vůbec nic společného.Není pravdou, že Češi jsou rasisté, dohledejte si statistiku rasově motivovaných trestných činů a uvidíte ten markantní rozdíl mezi Českou republikou a třeba USA. 
Špatná odpověď: ty ignorante, nejdřív si o islámu něco zjisti a pak zkus přijít znova, dám ti do držky sukovicí! 


Nyní několik vtipných ani ne tak argumentů, ale sr*ček sluníček...

Islám je náboženství míru. (Jasně, proto tak mírumilovně najíždějí kamiony do lidí, zejména o vánočních svátcích.)
Bílí přece taky znásilňují. (Jasně, proto budu obhajovat znásilnění migranty, aby byla na světě rovnováha. A mimochodem, muslimové jsou také občas bílí, ty rasisto.) 
Terorismus? A co Breivik? (Na rozdíl od muslimské komunity, která útoky v Evropě chválí, jeho činy nikdo neospravedlňuje, až na pár opravdových neonacistů - ne těch imaginárních, co byli v Chemnitz.) 
Ale vždyť tu žádní nejsou! (Jsou tu, ne že ne. Ale jak jste si všimli, v EU neexistují hranice, s bombou z Říma dojedete až do Varšavy.) 
V Německu přijali milion muslimů a zvládli to úplně v pohodě. (Jak tohle může někdo vůbec vypustit z úst? Jste slepí, hluší a negramotní?) 
Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. (To skutečně nemůžeme, za prvé by se tam nevešli a za druhé, jedna otrávená brambora v pytli může zabít i čtyři lidi.)
V Bibli je taky násilí. (Násilí je i v BDSM, přesto s tím lidé až na pár výjimek nechodí na ulici ale bičíkují manželku doma. A Bible násilí pouze zmiňuje. Na rozdíl od Koránu, který  k němu vybízí.) 

Zajímavost: Mimochodem, v anglicky mluvících zemích říkají sluníčkářům snowflake, tedy sněhová vločka. Důvod je prostý - rozpustí se hrůzou, kdykoliv slyší "ošklivou" pravdu.

Toť vše, pokud bude zájem, můžeme si příště rozebrat další sluníčkové (ne)argumenty.
Celý článek slouží spíše k pobavení, nicméně pokud někomu pomůže lépe zvládat diskuzi s pravdou a láskou, jedině dobře. Stejně tak neposkytuji záruční list k argumentům, které jsem vypsal, prostřelit se dá téměř každý argument. Každý člověk je originál a i když žijeme ve stejném světě, každý vnímá realitu trochu jinak. Z toho plyne politická pravda, kterou má každý trochu rozdílnou. Není to ani tak pravda, spíše je to přesvědčení, které se tvoří postupem času v každém z nás individuálně. A tak, jak každý vyrůstáme jinde, pohybujeme se mezi jinými lidmi, máme jinou výchovu, jiné zájmy, tak se rýsuje naše politická pravda a naše přesvědčení. Je zbytečné se hádat, urážet. Než nálepkovat nácky, ale i těmi sluníčkáři, zkusme raději rozumně, věcně a hlavně slušně komunikovat. Bez toho tu společnost nestmelíme nikdy....
 
Autor: Otevřené oči