Belgií otřásl teroristický útok, muslimové útočili ale i ve Velké Británii, v Německu se další pro změnu zapálil

29.05.2018

Minulý rok během muslimského svátku Ramadán se ve Velké Británii odehrály hned tři teroristické útoky. Letošní rok tento svátek vypadal poněkud klidněji, až do událostí posledních dnů.

V dnešních dopoledních hodinách Evropu zasáhl teroristický útok v Belgii. 
Při střelbě v belgickém Lutychu 36letý muslim v úterý pobodal a zastřelil dvě policistky a kolemjdoucího, následně vzal ženu jako rukojmí a pokusil se z místa činu utéct. Policie ho však zneškodnila a na místě zastřelila. Podle belgické policie křičel před svým útokem "Alláhu akbar ". Což je typické pro islámské teroristy. Není tedy pochyb o tom, k jaké víře tento pachatel byl nakloněn. Policie vyšetřuje případ jako teroristický útok.

V Anglii se terčem víkendových útoků stal pivovar, který nabízí přespání v karavanech.

Historický Thwaites Brewery byl nucen vyhodit velké množství piv, ale i karavanů po tom, co 100 násilníků toto místo totálně zničilo. Zaměstnanci v závodě v Blackburnu byli ohromeni. 21 karavanů bylo poškozeno skupinou cizinců. Další použití těchto ubytovacích zařízení je zcela vyloučeno.  

"Agresivní situace" mezi firmou a cestujícími vedla k volání policie"

 "Jsme si vědomi obav ohledně údajné kriminality v pivovaru a snažíme se vyšetřovat všechny spáchané trestné činy."

Mluvčí společnosti Thwaites Sam Thomas poděkoval policii a podpoře místních poslanců.
Uvedl deník dailymail.co.uk


V Německu se pokusil upálit neúspěšný žadatel o azyl

Pětatřicetiletý Íránec se v úterý odpoledne zapálil v Göppingenu na jihu Německa na protest proti tomu, že mu odmítli udělit azyl. Čin spáchal přímo na úřadu zemské rady. Uvedly to web časopisu Der Spiegel a agentura DPA. Podle police utrpěl vážná zrnění a musela ho do nemocnice přepravit helikoptéra. 


Ramadán je tedy
zřejmě pro muslimy velice zajímavý svátek. Nejen, že mají touhu sebepoškozovat  sami sebe, zřejmě se o tu touhu chtějí podělit s dalšími Evropany a jejich majetky. Z francouzských věznic během několika dní propustí čtyři desítky lidí odsouzených za terorismus. Podle tajných služeb a francouzské policie se má Evropa čeho obávat. Tito lidé se podle nich ve vězení nenapravili, spíše naopak. Ještě více zradikalizovali islámem a je zde velké nebezpečí dalších teroristických útoků.