Demonstrace proti Macronovi nabírají na síle, účastní se jich až půl milionu lidí

06.05.2018

   Zdá se to neuvěřitelné, protože česká média o těchto demonstracích mlčí už několik týdnů, ale přesto je to pravda. Macron se v očích Francouzů stal nepřítelem číslo jedna. Proti jeho reformám a kapitalismu ve Francii demonstrují sta tisíce lidí už několik měsíců. 

    První demonstrace začaly už někdy koncem února, kdy se sešlo 100 000 lidí. V Paříži se od té doby pravidelně scházejí státní zaměstnanci, studenti, ale i soukromý sektor. Železnice při těchto protestech dokonce stávkují a doprava ve Francii poté kolabuje.Obyvatelé Francie většinou protestují odděleně (železničáři, státní sektor - učitelé a zdravotní sestry, důchodci, studenti, ultra-levice) ale všem vadí jedno - MACRON a jeho reformy.  

Tohle je demonstrace dokonce už 7 měsíců stará : 

Ptáte se proč je tam tolik násilí? To my se ptali také, odpovědi jsme našli celkem rychle. Za prvé, francouzský národ je poněkud trošku divočejší, horkokrevnější než ten český nebo slovenský.  Je třeba si uvědomit, že podobné protesty tam probíhají několik let, ve Francii si lidé nenechávají, ehm jak to říct slušně, nenechávají pokálet hlavu. 
Další důvod proč jsou tyto protesty tak násilné je také prostý. 
Mezi železničáři, studenty, státním a soukromým sektorem totiž demonstrují i antifašisté a anarchisté. Kteří jsou extrémně levicový a bojují proti kapitalismu. 
Proto ničí majetek bank, výlohy amerických obchodů nebo třeba pobočku MC'Donald's . Tato demonstrace proběhla 1.5. 2018 - Česká média? Neinformovala :-) 

Asi není třeba dalšího komentáře. Snad jen - ČESKÁ MÉDIA - INFORMUJTE! Protože my Vás vypínáme!  Od 14.5. 2018 na týden vypínáme hlavní televize - ČT1,ČT2, ČT24 a TV Nova. Zapojit se můžete do protestu i vy, kdo čtete tento článek. Jak? Jednodušše, televizi necháte vypnutou, nebo pustíte jen TV Prima, která dlouhodobě objektivně informuje. 
Více o tomto protestu se dočtete zde : 
https://www.otevreneoci.cz/l/stop-medialni-manipulaci-a-zamlcovani-informaci-vypiname-vas/
Zde další záběry z těchto protestů:

Pár odkazů k ověření: