Evoluce jako projekt

09.05.2018

      Dějiny vývoje moderního člověka sahají mnoho milionů let do minulosti. V druhé polovině devatenáctého století přišel pan Charles Darwin se svojí teorií vzniku druhů - s evolucí. Pro laika zní tato teorie celkem logicky, už jen proto, že nás o ní učí ve školách a všeobecně platí za fakt. Ale co když je lidstvo něčím projektem? Co když mají konspirační teoretici pravdu? Je vůbec možné uvažovat o teorii o archeoastronautech? 

      Nechceme zacházet v rubrice Historie do velkých konspirací. Máme tu pro vás ale jednu informaci k zamyšlení. Před zhruba 6,7 mil. let obýval jižní okraj pouště Sahara v ČADU tvor jménem Sahelanthropus tchadensis. Tento tvor měl lebku vyspělejší než první hominidé, podle některých důkazů chodil z části po dvou nohách a více se podobal člověku nežli lidoopům. A co je na tom zajímavého? Právě to, že první oficiální hominidé obývali Zemi (Afriku) až po 2,4 milionech let, tedy zhruba před 4,3 mil. let. Vědci neví, jak tento nález zařadit do příběhu lidské evoluce. 

      Nepřijde vám zvláštní, že se vyvíjela větev hominidů tímto směrem, ale pak najednou konec a posunul se vývoj o několik stádií zpět? Co se na Sahelanthropusovi nepovedlo, že musel vyhynout? Nebo je snad naším přímým předkem, který z nějakého důvodu v dalším stádiu prudce zdegeneroval? Co si o tom myslíte vy? Budeme rádi za vaše názory a postřehy!