Italskou policii napadli migranti, ty chce přemístit do členských států EU nový premiér Itálie

06.06.2018

Italský premiér Giuseppe Conte
Italský premiér Giuseppe Conte

Italská policie si už dlouhou dobu neumí poradit s rostoucí kriminalitou, která roste stoupá souměrně s narůstajícími počty uprchlíků v této zemi. 
Nejen že narůstá počet znásilnění, napadení, nebo kráděží, utečenci z Afriky si už dokonce dovolí napadnout policii ve městě Pisa za bílého dne. 
Video, které to dokládá, vložil dnes na sociální síť facebook jeden z občanů tohoto města. Co stojí za zmínku je také popisek videa: 
 "Každý den naše orgány činné v trestním řízení jsou nuceny trpět toto chování, nyní BASTA. Nulová tolerance a okamžité repatriace těchto zvířat!"

Jak už popis popis videa autora napověděl. Itálie se hodlá migraci postavit a to hlavně díky parlamentním volbám a tomu, jak celá situace kolem italské vlády dopadla. Sestavení a následná důvěra vlády byla v jednu chvíli v ohrožení. Italský prezident, pravděpodobně po doporučení Bruselu (jak ukazuje ostrá debata z europarlamentu), se totiž pokusil vzniku koalice zamezit. Naštěstí bezúspěšně. 

Lidé, kteří italskou vládní koalici nevidí jako populistickou, stejně jako my, protože na řešení migrace a na zájmu vyřešit italskou ekonomickou krizi, nevidíme nic populistického. Teď pravděpodobně trochu na výrok premiéra Giuseppe Conteho se budou dívat rozhořčeně. Italský premiér totiž na úterním projevu v Senátu před večerním hlasováním o vyslovení důvěry vládě řekl:

 Itálie požaduje a bude požadovat automatické a povinné přerozdělování žadatelů o azyl mezi zeměmi Evropské unie.

Uvedla to televize RAI, která o projevu informovala. Tento bod se objevil už i v koaliční smlouvě mezi Ligou severu a Hnutím pěti hvězd. A právě rozmístění migrantů po EU mělo ve volebním programu Hnutí pěti hvězd. 
Také premiér dodal: "Každému je jasné, že řízení migračního proudu selhalo," dodal. "Evropa dovolila sobecké uzavírání mnoha členských zemí, což skončilo tím, že náklady a obtíže, které by měly být sdíleny, zůstaly na ramenou pohraničních zemí."