Jak vypadá zákon Sharia v praxi? Finská média se pokoušela vnutit čtenářům jeho "správnou" verzi

25.06.2018

Finská média v posledních dnech informovala o právu šaría a pokoušela se dokázat, že se může dobře shodnout a kombinovat s finským zákonem. Novinář Hesar publikoval článek "Sharia může být spojena se západním stylem života"

Pohádku Hesara ale mnoho lidí neskouslo a naopak vytáhli starší článek, aby danému novináři dokázali, jak moc špatně zákon Sharia pochopil. Překlad článku Vám nabízíme i my zde.

Je zajímavé, že dánská média vyprávějí různé příběhy o zákonu Sharia. Například Jyllands-Post v průběhu let napsal několik článků, ve kterých se zákon Sharia diskutuje jednoduše tak, jak je. Ne tak, jak to chtějí žadatelé o azyl a ostatní hosté. A rozhodně ne tak, jak to chtějí imámové prezentovat nevědomým lidem ze západu, nebo poplašení novináři jako je Hesar.

Jeden z dánských článků z roku 2016 popisuje událost zahrnující indonéské ženy policejní hlídky Sharia a mladou ženu, která obdržela zákonný trest podle zmiňovaného zákona Sharia. Žena byla vystavena třiceti ranám bičem jako trest za její cizoložství. Není možné zjistit, co cizoložství znamenalo v jejím případě, ale údajně něco víc než kafe za zády jejího manžela to nebylo.

Těch 30 ran pochází přímo ze zákonu sharia. Nebylo to vymyšleno nebo nějakým způsobem pokrouceno. Bičování je součástí zákona sharia a počet ran je doslova vytesáno na kámen. Lidé totiž nemusí vymýšlet žádné novinky nebo klepy, tohle také přichází přímo ze samotných slov Koránu.

Žena se během prvních ran v tomto incidentu potýká s velkou bolestí. Poté ztrácí vědomí. Sharia hlídky policie fyzicky podporují bezvládnou ženu, dokud znovu nenabude vědomí, aby mohlo bičování pokračovat.

V indonéské provincii Aceh je právo sharia přizpůsobeno k životu podle Koránu. Rozpad manželství = ukamenování k smrti. Nestoudná žena dostane  100 ran bičem. Pokud si jen dovolí vystupovat na veřejnosti s osobou jiného pohlaví, která není její manžel ani jiný příbuzný, obdrží dárkový poukaz v podobě brutálního bičování.

Článek také popisuje, jak Sharia hlídky policie zatkly mladý pár v parku, který se držel pouze za ruce. Muž byl pokárán, dívka dostala trest. V článku je uvedeno, že neexistují žádné důkazní informace o osudu dívky, ale pravděpodobně byla vystavena bičování páteře. Na obrázku výše je sharia policie, mezi nimi dívka v růžovém šátku, kterou podpírají, aby mohla být znovu bičována.

Hlídka ženských sharia policistek také běžně zatýká lidi, kteří jsou viděni u hazardních her nebo pijí alkohol, stejně jako policie dámského oblečení na ulicích. Pokud jsou vaše šaty příliš těsné, budete bičována. Někdy hlídka vyhledává "viníky", kteří se během pátečního modlení nedostanou do mešity, ale sedí v kavárně. Všechno samo o sobě by mělo být uzavřeno během páteční modlitby, podle zákona sharia. Mnozí muži toto pravidlo neplní, ale policistka sharia s tím nemůže nic dělat, protože podle zákona sharia je zakázáno se dotýkat opačného pohlaví. Proto se muži většinou netrestají.

V dalším incidentu hlídka konfrontuje skupinu mladých dívek sedících ve veřejné kavárně, v pátek v době modlitebního volání. Sharia hlídka přednáší děvčatům a řekne jim, že je zakázáno dělat to, co dělají. Pak jsou dívky nuceny jít domů.

V provincii Aceh byl zákon Sharia zaveden v roce 1999. Původně se vztahoval pouze na muslimy, ale od roku 2014 byli i nemuslimové trestáni  podle zákonu sharia. Například v roce 2016 byla 60letá křesťanská žena bičována 30 ranami kvůli alkoholu. Byla prvním nemuslimem, který byl bičován. Poté bylo několik dalších nemuslimů potrestáno. Bylo to v rozporu s tím, co dříve islámské organizace tvrdily. A to, že zákon sharia se nebude vztahovat na nemuslimské obyvatelstvo.

Indonésie má asi 255 milionů obyvatel, z nichž 80% tvoří muslimové. Kromě toho existují i ​​další významní představitelé náboženství.  Indonésie zdůraznila svobodu náboženství, ale je těžké to vidět v provincii Aceh, kde právo sharia platí pro všechny "zločince" stejně.

Realitu představuje tedy trochu jiný obrázek práva Sharia než Hesarův pohádkový život "Sharia může být spojena se západním životem".


Všichni to znáte - sluníčko tam, sluníčko tuhle a argument nikde. Oni se sice o argument snaží, ale ve výsledku je to, jako když mouchu přejede válec, pokud tedy válec nepředstavuje "flastenec" a neargumentuje slovy "ty sluníčkářská ku*do, doufám, že tě muslim znásilní!" V takovém případě s přehledem vyhrává sluníčko, podobně jako vyhrálo Rusko...

Nepochopitelné... Němečtí občané se cítí ohroženi, demonstrují proti kriminálním činům migrantů, policie proti nim nasazuje vodní děla.
Naopak vyhrožující islámský radikály, pod vlajkami Islámského státu, nechává policie být. Bez komentáře. Video původně na sociální síti facebook, ale jelikož se tyto videa záhadně ztrácí ze sociálních sítí, video...

V Drážďanech se dá hovořit už o tradici, která začala na přelomu roku 2017/18 a pokračuje pravidelně každé pondělí až do konce léta. Podle informací hnutí Pegida tyto poklidné a nenásilné pochody Němců budou pokračovat, dokud Merkelová neodstoupí. Další podmínkou pro ukončení těchto procházek je deportace uprchlíků, kteří nedostali v Německu azyl. ...

Mnozí možná stále čekají na odhalení nové facebookové stránky, když nám ta předešlá byla bezdůvodně smazána. Mnohé teď ale zklamu, zatím žádný nový projekt neočekávejte. Za současné situace, která na sociální síti Facebook panuje, by postrádalo jakýkoliv význam vydávat energii a čas na něco, co by bylo během několika dní, možná týdnů, za přispění...

Včerejší demonstrace v Německu musela policie rozhánět vodními děly. Tisíce protestujících se střelo s antifašisty. Nejsme mediální stránka, pouze se snažíme dostávat záběry z Německa, ale i z jiných evropských zemí, mezi občany České republiky. Facebook tomu brání jak jen může, smazal a zablokoval všechny stránky i účty, které se snažily o to samé...

Po víkendové vraždě jednoho Němce a dalších zraněných (podle informací OrakelDebakel 3 je mrtvým dokonce němec ruského původu), kterou spáchal dle informací medií imigrant/uprchlík, se srotili občané Saské Kamenice (Chemnitz) a demonstrovali proti dlouhodobě trvajícímu násilí ze strany uprchlíků. Německá provládní media okamžitě rozjela proti...

Dnešním dnem nám bylo oznámeno, celkem stručně a jasně - Váš příspěvek "Otevřené oči" porušuje naše zásady komunity, proto byl odebrán.
Stránka se 17 000 fanoušky a týdenním dosahem 600 000 čtenářů je pro ně příspěvek, který se stal nedostupný i pro nás a tím je ztracený i jeho obsah. Koho zajímá, že si s těmi videi dal někdo...

Aktualizace/cenzura se nedotkne jenom příznivců migrace a odpůrců okupačních vojsk Zemana a Babiše. Dotkne se i desítek ufologů, kteří tak rádi třeba morezprav.cz (občas nahlédnu, blázen je ten, který nevěří v nic, ale lež médií sdílí jako první). Morezpráv je tedy považováno za ohrožení demokracie, protože hovoří o UFO a UFO. A o UFO píší hlavně...

Než začnete číst...Článek byl psaný týden před "čistkou" facebooku. Dnes by vypadal jinak :-)
Není internet jako internet

Internet je užitečný, co se týče předávání nových informací, zkušeností, zážitků, je prospěšný obchodu. S internetem jde přece vše mnohem lépe a rychleji! Nebo ne? V článku zkusíme nahlédnout do nebezpečí internetu, nahlédneme do...