Novinář a aktivista Tommy Robinson byl zatčen na 13 měsíců

25.05.2018

Jeden z nejsledovanějších a nejprobíranějších novinářů dnešní doby, který varuje před Islamizací Evropy, bojuje proti manipulaci médií a aktivně vystupuje proti organizaci Antifa, byl zatčen britskou policií a odsouzen na 13 měsíců za porušení podmínky.

Administrátor jeho facebookové stránky sdílel video z odpoledne a dodal následující komentář.

Policie vydala určitá omezení, takže nemůžeme mluvit o tom, co se dnes dělo. Možná jste o tom slyšeli v sociálních médiích a bohužel byste potvrdili, že by to bylo nebezpečné. Tommy a jeho práce budou vystaveny riziku. V tuto chvíli můžeme jen říct, že bude potřebovat vaši podporu více než kdy jindy.


Podle britského nezávislého reportéra Caolana Robertsona byl Robinson zatčen mimo korunní soud v Leedsu, kde bylo souzeno deset mužů za trestné činy včetně znásilnění dětí, obchodování s lidmi a poskytování tvrdých drog dětem.

Robinson se silně soustředil na islámský extremismus a během jeho živého vysílání se několikrát setkal s donucovacími prostředky policie.

Nezávislý novinář Tommy Robinson na videu říká:  "toto je svoboda projevu. Až sem jsme došli "

"Víte, když mě zatknete, mnohem více lidí uvidí co se děje. Ukážete lidem, to co nechcete aby viděli"K celé této situaci se vyjádřila i novinářka Lauren Southern.

Lauren Southern, autorka, YouTuber, filmařka a kamarádka Tommyho, nazvala rozhodnutí soudu "trest smrti".

Ukázala na případ v roce 2016, kdy britský muž, který položil slaninové sendviče mimo mešitu, byl nalezen mrtvý ve vězeňské cele.

"Tommy má ve Velké Británii pověst jako jeden z nejproduktivnějších hlasů proti islamizaci. Neexistuje muslim, který nezná jeho jméno ani jeho tvář. Před několika lety jeden člověk umístil slaninu mimo mešitu a následně byl "záhadně" nalezen mrtvý ve vězení, "uvedla Southern 

Mezi muslimskou komunitou je Tommy pravidelným cílem útoku. Dejte ho do omezeného prostoru s větším množstvím kriminálních muslimů a můžete hádat, jaký bude výsledek. Nemyslím si, že je šílené, když říkám, že by to mohlo být rozsudkem smrti. "

Robinsonova podmínka vychází ze zatčení v loňském roce kvůli pohrdání soudem poté, co se snažil natočit muslimy, kteří byli obviněni z pedofilie u soudu v Canterbury.

Uvězněný novinář a aktivista dlouhodobě vystupuje proti médiím, Islamizaci Evropy a dalším zásadním tématům dnešní doby.
Před několika týdny také svolal do Londýna pochod za svobodu projevu, kterého se zúčastnilo několik desítek tisíc lidí.
Více o této demonstraci se dočtete na tomto odkaze:
https://www.otevreneoci.cz/l/v-londyne-probehla--demonstrace-za-svobodu-slova/

Tommy Robinson se účastnil také demonstrací v Německu. Kde mapoval práci tamních médií. Po čase se vydal do Německa znovu, aby točil agresivní Antifu, která napadá ženy, co přišly na demonstraci proti násilí migrantů.

Na obě videa se můžete podívat zde: