Novým ministrem vnitra se stal muslim, za měsíc měla Velká Británie prvního politického vězně

29.05.2018

Britský ministr vnitra Sajid Javid Foto: Reuters
Britský ministr vnitra Sajid Javid Foto: Reuters

Necelý měsíc po nástupu do funkce nového ministra vnitra jménem Sajid Javid, má Velká Británie i prvního politického vězně v novodobé historii. 

Předchozí ministryně vnitra Amber Ruddová rezignovala ze svého postu.
To především po tlaku médií a na základě výroků nového ministra vnitra Sajida Javida.
Ruddová sama odstoupila po skandálu kolem přísné imigrační politiky, která se dotkla i přistěhovalců z Karibiku přesídlených do Británie po druhé světové válce. 
Skándal kolem bývalé ministryně vnitra zahájil deník The Guardian, který odhalil to, že Ruddová záměrně zamlčela veřejnosti i parlamentu plán o zvýšení  deportovaných osob z Velké Británie. Prý o 10% navýšení deportací z Velké Británie nevěděla a tak o tom neinformovala. 
Takové navýšení deportace je totiž mimo plány britské vlády a proto to bylo skandální rozhodnutí. Rozdíl mezi osobami, které se do Británie přistěhují a které budou deportování musí být maximálně 100 tisíc. Tento plán by ale nešel učinit po 10% navýšení deportovaných osob.
Deportace by se dotkla i lidí známých jako ""generace z Windrush".

Javid po odchodu Ruddové cítil možnost stát se novým ministrem vnitra. Ihned po její rezignaci řekl v reakci na kroky. "Je to obrovská čest být požádán premiérkou, abych se stal novým ministrem vnitra. "Nejnaléhavějším úkolem je pro mě pomoci britským občanům, kteří přišli z Karibiku, takzvané generaci Windrush, a zajistit, aby s nimi všemi bylo zacházeno spravedlivě a slušně, jak si zaslouží," 

Generací windrush jsou nazýváni lidé, kteří přicházeli do Británie z Karibiku od konce 40. až do 70. let, aby zaplnili mezeru na pracovním trhu po velkých válečných ztrátách.

Syn řidiče autobusu narozeného v Pákistánu také dodal, že obětí tvrdé britské politiky se mohl stát i jeho otec, strýc nebo on sám. 

Necelý měsíc po nástupu do funkce ministra vnitra Sajida Javida byl za podivných okolností zatčen aktivista a novinář, který dlouhodobě kritizuje přistěhovaleckou politiku Velké Británie, islám a velká média, která podle něj, zamlčují důležitá fakta a záměrně manipulují s lidmi.
Tommy Robinson byl zatčen za porušení podmíněného trestu. Zvláštní na tom ale je, že byl zatčen u budovy soudu, kde chtěl natočit několik záběrů o muslimském gangu, který měl znásilnit nezletilé, prodávat drogy a páchat další trestné činy na britských ostrovech. 
Jako novinář měl na to plné právo, žádné důkazy ani materiály neukazují na fakt, že by se Tommy Robinson dopustil činu, který by podle zákona porušil jeho podmínku. 
Ještě více zvláštní na tomto případě je to, jak rychle pracovali britské soudy. 
Už hodinu poté, co byl Tommy zatčen, soud vynesl rozsudek a tohoto aktivistu uvěznil na 13 měsíců do vězení. 
Panují obavy ohledně jeho zdraví. Ve Velké Británii jsou uvězněny stovky muslimů a zmiňovaného aktivistu díky jeho novinářské práci nemají v lásce. Dá se s klidem konstatovat, že v očích muslimských přistěhovalců je Tommy Robinson nepřítel číslo jedna. 

Demonstrace za jeho svobodu probíhají jak ve Velké Británii, v Německu a několika dalších státech Evropy. Dnes se přidává i Česká republika. Před britskou ambasádu svolala demonstraci organizace Generace Identity. 


Zdroj několika informací: aktualne.centrum.cz


Nejnovější články na našem webu

Přečtěte si, co je nového
 

Všichni to znáte - sluníčko tam, sluníčko tuhle a argument nikde. Oni se sice o argument snaží, ale ve výsledku je to, jako když mouchu přejede válec, pokud tedy válec nepředstavuje "flastenec" a neargumentuje slovy "ty sluníčkářská ku*do, doufám, že tě muslim znásilní!" V takovém případě s přehledem vyhrává sluníčko, podobně jako vyhrálo Rusko...

Nepochopitelné... Němečtí občané se cítí ohroženi, demonstrují proti kriminálním činům migrantů, policie proti nim nasazuje vodní děla.
Naopak vyhrožující islámský radikály, pod vlajkami Islámského státu, nechává policie být. Bez komentáře. Video původně na sociální síti facebook, ale jelikož se tyto videa záhadně ztrácí ze sociálních sítí, video...

V Drážďanech se dá hovořit už o tradici, která začala na přelomu roku 2017/18 a pokračuje pravidelně každé pondělí až do konce léta. Podle informací hnutí Pegida tyto poklidné a nenásilné pochody Němců budou pokračovat, dokud Merkelová neodstoupí. Další podmínkou pro ukončení těchto procházek je deportace uprchlíků, kteří nedostali v Německu azyl. ...

Mnozí možná stále čekají na odhalení nové facebookové stránky, když nám ta předešlá byla bezdůvodně smazána. Mnohé teď ale zklamu, zatím žádný nový projekt neočekávejte. Za současné situace, která na sociální síti Facebook panuje, by postrádalo jakýkoliv význam vydávat energii a čas na něco, co by bylo během několika dní, možná týdnů, za přispění...

Včerejší demonstrace v Německu musela policie rozhánět vodními děly. Tisíce protestujících se střelo s antifašisty. Nejsme mediální stránka, pouze se snažíme dostávat záběry z Německa, ale i z jiných evropských zemí, mezi občany České republiky. Facebook tomu brání jak jen může, smazal a zablokoval všechny stránky i účty, které se snažily o to samé...

Po víkendové vraždě jednoho Němce a dalších zraněných (podle informací OrakelDebakel 3 je mrtvým dokonce němec ruského původu), kterou spáchal dle informací medií imigrant/uprchlík, se srotili občané Saské Kamenice (Chemnitz) a demonstrovali proti dlouhodobě trvajícímu násilí ze strany uprchlíků. Německá provládní media okamžitě rozjela proti...