Občanská válka v USA? Prý už začala

26.06.2018

Známé osobnosti, které vyzývají občany, aby se vydali do ulic. Členové Kongresu, kteří volají po veřejném lynči úředníků Bílého domu. Celebrity a média, kteří téma popularizují a volají po revoluci.  Směřuje USA k občanské válce?

Někteří lidé si myslí, že semínka nové občanské války již byla zaseta - v nedávném článku USA Today právnický profesor Glenn Harlan Reynolds, který vyučuje na University of Tennessee řekl -  tato nová válka je skutečně v plném proudu.

Reynolds se tak přidal k názorům politologa Thomase Schallera, který v nedávném sloupku Bloomberg napsal, že Amerika je na začátku "měkké" občanské války, autor Tom Ricks, souhlasil s tím, že se země tímto směrem řítí.

Hodně z nedávných nepokojů podnítila přistěhovalecká politika Trumpa "nulové tolerance" a rozhodnutí oddělit děti od jejich rodičů na americko-mexické hranici. To ale není jediná věc, která Ameriku rozděluje. Donald Trump je v prezidentském úřadu 18 měsíců a za tu dobu se hranice mezi rozdělenou společností spíše zvětšila, než zmenšila...

Zástupce Maxine Waters (D-Kalifornie) minulý týden vyvolal obrovský rozruch, když povzbudil kritiky přistěhovalecké politiky Bílého domu k tomu, aby veřejně vyháněli a obtěžovali členy Trumpova týmu. Vyzýval lidi, aby před Bílím domem byl takových ruch, že se v něm nikdo nevyspí. 

"Když uvidíte někoho z Bílého domu v restauraci, v obchodním domě, na benzinové stanici, vystupte proti němu, dav se k vám přidá. Jděte na ně a řekněte jim, že už nikde nejsou vítáni," řekl Maxine Waterse.

Jeho komentáře byly tak extrémní, že donutily bývalého agenta tajných služeb, aby je nazval "nebezpečnými" a varoval, že překračují hranici mezi občanskou diskuzí a vládou rozzuřené ulice. 

Nedlouho po připomínkách Waterse byla tisková tajemnice Bílého domu Sarah Sanders požádána, aby opustila restauraci ve Virginii, protože pracuje pro administraci Trumpa.

Obklopte své domovy a školy na protest!

Celebrity se také dostávají do akce a povzbuzují Američany, aby se vydali do ulic v milionech protestovat proti vládě Trumpa.

Minulý týden komentáře herce Petera Fondy, probudily tajnou službu, potom co navrhl, aby byl Trumpův 12letý syn Barron odveden od své matky Melanie a umístěn do klece s pedofilami. Reagoval tak na Trumpovo krátkodobé rozhodnutí, kdy byli dětí uprchlíků oddělováni od rodičů.

O něco méně dramaticky, jiné hollywoodské osobnosti vyzývaly k protestům a změnám. Herec John Cusack nazval Trumpovu administraci fašistickou a nazval ho mučdníkem dětí. Hudebník Serj Tankian napsal na Instagram, že USA jsou v absolutní regresi a že je čas na pokojnou revoluci.

Rozpačitá debata se také táhne už několik měsíců kolem odstraňování památek a symbolů jižanské konfederace napříč Spojenými státy. Vykresluje to zcela jasně současnou politickou a společenskou nerovnováhu a konkurenční interpretaci amerických dějin, přičemž jedna strana věří, že památky osobností bojují za zachování otroctví, zatímco druhá strana věří, že to to jsou lidé, kteří bojovali za vlast.

Když bílý extremista Dylann Roof zabil devět černošských Američanů, kteří navštívili modlitební službu ve Virginii v roce 2015, vyvolalo to reakce, aby se památníky konfederace odstranily z veřejných prostranství po celé zemi. Od roku 2015 bylo  odstraněno více než 100 památníků a symbolů jižanské konfederace. To se samozřejmě neobešlo bez násilí a proti-protestů. Zatímco památky jsou odstraněny po celých Spojených státech, jiné skupiny tlačí na nové, které mají být postaveny.

Minulý rok sdružení "Správné spojení" svolalo protest proti plánovanému odstranění sochy Generála E. Leeho v Charlottesville. Tento protest vedl k násilnému střetu, když jeden z demonstrantů si razil cestu autem přes dav proti-demonstrantů a zabil aktivistu Heathera Heyera.  

Mediální válka, polarizace názorů

Všechna tato společenská neshoda vystupuje a hlavně také zveličuje na televizních obrazovkách Američanů takovým způsobem, že to celý problém spíše zhoršuje, než uklidňuje. Těší se na jejich hodnocení, zpravodajské sítě vyzývají nejvíce polarizující hosty ke každodenním "křikovým" zápasům, jako někde na stadionu. Mnoho Američanům se nelíbí hlavní mediální proud a vyhledávají alternativní média, ta se ale okamžitě stávají "fake neews nebo propagandou Trumpa, Číny nebo Ruska" 

Reynolds ve svém článku napsal, že mu je líto zpravodajských médií, která propagují rozdělení společnosti, přidávají celé té bouřlivé atmosféře svými zprávami a zhoršují tak celou situaci. Dodal, že se Američané mohou názorově neshodnout, ale nesmí se nenávidět.

Zatímco se  vše odehrává na televizních obrazovkách a společenských médiích, lidé na okraji společnosti cítí příznaky nemocného systému snad víc než kdokoli jiný... Smetánka si hraje na obrazovkách, dělnická třída okouší realitu. 

Nenechme to takhle daleko dojít i u nás... Západní Evropu čeká stejný osud jako Ameriku. Možná s malým časovým rozestupem, my ten čas máme ale větší. Vidíme na západ - vidíme do budoucnosti naší země, pokud nezasáhneme a nepochopíme o co v Evropě i USA běží. NWO... New world order. Nový Světový řád.

K pochopení toho všeho nabízíme dva související články. V tom prvním z nich, uvidíte i záběry z USA, kde se napadají Antifašisté a "Trumpisté".

             Související články:

Všichni to znáte - sluníčko tam, sluníčko tuhle a argument nikde. Oni se sice o argument snaží, ale ve výsledku je to, jako když mouchu přejede válec, pokud tedy válec nepředstavuje "flastenec" a neargumentuje slovy "ty sluníčkářská ku*do, doufám, že tě muslim znásilní!" V takovém případě s přehledem vyhrává sluníčko, podobně jako vyhrálo Rusko...

Nepochopitelné... Němečtí občané se cítí ohroženi, demonstrují proti kriminálním činům migrantů, policie proti nim nasazuje vodní děla.
Naopak vyhrožující islámský radikály, pod vlajkami Islámského státu, nechává policie být. Bez komentáře. Video původně na sociální síti facebook, ale jelikož se tyto videa záhadně ztrácí ze sociálních sítí, video...

V Drážďanech se dá hovořit už o tradici, která začala na přelomu roku 2017/18 a pokračuje pravidelně každé pondělí až do konce léta. Podle informací hnutí Pegida tyto poklidné a nenásilné pochody Němců budou pokračovat, dokud Merkelová neodstoupí. Další podmínkou pro ukončení těchto procházek je deportace uprchlíků, kteří nedostali v Německu azyl. ...

Mnozí možná stále čekají na odhalení nové facebookové stránky, když nám ta předešlá byla bezdůvodně smazána. Mnohé teď ale zklamu, zatím žádný nový projekt neočekávejte. Za současné situace, která na sociální síti Facebook panuje, by postrádalo jakýkoliv význam vydávat energii a čas na něco, co by bylo během několika dní, možná týdnů, za přispění...

Včerejší demonstrace v Německu musela policie rozhánět vodními děly. Tisíce protestujících se střelo s antifašisty. Nejsme mediální stránka, pouze se snažíme dostávat záběry z Německa, ale i z jiných evropských zemí, mezi občany České republiky. Facebook tomu brání jak jen může, smazal a zablokoval všechny stránky i účty, které se snažily o to samé...

Po víkendové vraždě jednoho Němce a dalších zraněných (podle informací OrakelDebakel 3 je mrtvým dokonce němec ruského původu), kterou spáchal dle informací medií imigrant/uprchlík, se srotili občané Saské Kamenice (Chemnitz) a demonstrovali proti dlouhodobě trvajícímu násilí ze strany uprchlíků. Německá provládní media okamžitě rozjela proti...

Dnešním dnem nám bylo oznámeno, celkem stručně a jasně - Váš příspěvek "Otevřené oči" porušuje naše zásady komunity, proto byl odebrán.
Stránka se 17 000 fanoušky a týdenním dosahem 600 000 čtenářů je pro ně příspěvek, který se stal nedostupný i pro nás a tím je ztracený i jeho obsah. Koho zajímá, že si s těmi videi dal někdo...

Aktualizace/cenzura se nedotkne jenom příznivců migrace a odpůrců okupačních vojsk Zemana a Babiše. Dotkne se i desítek ufologů, kteří tak rádi třeba morezprav.cz (občas nahlédnu, blázen je ten, který nevěří v nic, ale lež médií sdílí jako první). Morezpráv je tedy považováno za ohrožení demokracie, protože hovoří o UFO a UFO. A o UFO píší hlavně...

Než začnete číst...Článek byl psaný týden před "čistkou" facebooku. Dnes by vypadal jinak :-)
Není internet jako internet

Internet je užitečný, co se týče předávání nových informací, zkušeností, zážitků, je prospěšný obchodu. S internetem jde přece vše mnohem lépe a rychleji! Nebo ne? V článku zkusíme nahlédnout do nebezpečí internetu, nahlédneme do...