Tisíce lidí demonstrovaly ve městě Leeds proti věznění Tommyho Robinsona

01.06.2018

Případ Tommy Robinson obletěl svět. A dál hýbe společností v Evropě a hlavně Velké Británii. 
Česká veřejnoprávní televize informovala o propuštění novináře a zrušení třináctiměsíčního trestu, bohužel musíme konstatovat, že ani na základě této reportáže ČT24 ho britské soudy nepropustili.:)
Ani více jak půl milionu podpisů v petici za jeho propuštění a nové projednání případu u soudu nepomohlo.
Policie, soud, média, ti všichni nejspíš případ uzavřeli jako hotovou věc. S tím se ale nespokojily tisíce lidí po celé Evropě.Za svobodu pro aktivistu a novináře, který dlouhodobě varuje a bojuje proti islamizaci Evropy, manipulaci a cenzuře médií, demonstrovala řada měst v Evropě. Mezi nimi i Praha nebo Drážďany. 
Dnes se sešlo na severu Anglie ve městě Leeds několik tisíc lidí, kteří přišli dát jasně najevo, že omezování svobody slova nebudou trpět.
Další akci organizátoři svolali na zítřek (2.6. sobota) do Manchesteru. 
Podobné protesty ve Velké Británii probíhají téměř každý den od zatčení Tommyho Robinsona.  Vše by mělo vrcholit 9.6. 2018. Vedle tohoto datumu totiž kolují slova "POVSTANEME, JE ČAS REVOLUCE!, NIKDO NÁS NEUMLČÍ!" 
Vzhledem k tomu, že za aktivistou a novinářem stojí tisíce lidí napříč všemi odvětvími, lze očekávat velkou účast, která může dosahovat několika sta tisíců lidí. Mezi nimiž budou zcela jistě fotbalový chuligáni Anglie, kteří už více jak rok mají na podobných akcích smír. To znamená, že klubová rivalita jde stranou a jindy nesmiřitelní rivalové stojí vedle sebe jeden vedle druhého a vzájemně se podporují.