Tři lidé skončili v nemocnici po útoku kyselinou v Londýně

09.05.2018

  Tři muži ve věku 17, 22 a 27, byli poraněni chemickou látkou ve východní části Londýna. Jejich stav není život ohrožující. Jeden ze svědků, řekl pro mediální portál Standard, že ho probudil křik v blízkosti populárního gay klubu Dalston Superstore.


Další ze svědků uvedl: "Viděl jsem lidi, kteří stáli po obou stranách chodníku. Jeden muž byl sražen k zemi úderem nohou. Lidé byli vyděšeni, raději se s útočníky nechtěli hádat. Přesto útočníci vytáhli z automobilu pet lahev a tři muži kolem incidentu to schytali neznámou chemickou látkou. ".

Dodal: "Moje první myšlenka byla" proč se stříkají vodu ", ale pak jsem si uvědomil, že je to kyselina."

Policista, který případ vyšetřuje řekl: "Jedná se o zvlášť krutý a nepříjemný incident, který zanechal řadu lidí s potenciálně trvalými zraněními. Vím, že mnoho lidí se stalo svědkem tohoto incidentu a proto vyzývám každého, kdo má nějakou informaci o tom co se v neděli brzy ráno kolem gay klubu odehrálo, ať zavolá na linku policie."


Bohužel takových to napadení a útoků v Británii přibývá. Množí se případy pobodání nožem, jen během Silvestrovské noci bylo pobodáno v Londýně pět lidí. Bohužel britská média o těchto případech moc neinformují, i proto ta velká demonstrace proti cenzuře a mediální manipulaci, která poběhla 5.5. 2018 v Londýně. Více o této demonstraci najdete v našem článku zde: 

https://www.otevreneoci.cz/l/v-londyne-probehla--demonstrace-za-svobodu-slova/
Informace o útoku kyselinou jsou převzaté z britského média:  www.standard.co.uk
V tomto článku naleznete i video k případu: 

https://www.standard.co.uk/news/crime/thugs-hurled-acid-at-screaming-victims-in-dalston-a3832701.html