Free Tommy - V Londýně protestovalo několik desítek tisíc lidí

09.06.2018

Podle prvotních odhadů se zdálo, že dnešní demonstraci proti věznění novináře Tommyho Robinsona navštíví až 100 000 lidí. Cestu na toto shromáždění, si ale podle prvních odhadů našlo "jen" něco kolem 30 000 lidí.

Živý přenos běžel na Ruptly: 

Takhle to vypadalo na místě hodinu a půl před zahájením akce. Bohužel youtube kanály, kteří se snaží živě přenášet, vždy vypadnou po pěti minutách. Jako by někdo přenosy na youtube blokoval...

Včerejší přípravy organizátorů:

9.6. 2018 13:00
Jsou to dva týdny, kdy britská policie zatkla a následně během několika hodin, soud i odsoudil aktivistu a novináře Tommyho Robinsona na 13 měsíců za mříže. To vzbudilo velký rozruch mezi lidmi, kteří jmenovaného novináře znali. 

A nejen mezi nimi, někteří další novináři a známé osobnosti v reakci na to, vydávali prohlášení o omezování svobody slova. S přibývající cenzurou na twitteru a facebooku jsou tyto, poněkud drsná slova, na místě. 
Protesty proti zatčení muže, který upozorňoval na kriminalitu muslimů, islamizaci Evropy a především na cenzuru médií, probíhaly celých 14 dní po celém světě. V Austrálii, USA, v několika státech v Evropě, ale hlavně ve Velké Británii. Největší demonstraci tam zatím zažil Manchester, kde se shromáždili fotbalový fanoušci prestižních anglických týmů. Po vzoru demonstrace z loňského roku a letošního jara tak koalice fotbalových fanoušků dále pokračuje. Připomínáme, že největší demonstrace se před rokem touto dobou zúčastnilo až 150 000 fotbalových fanoušků a válečných veteránů. A to ve stejném městě jako dnes - v Londýně. Dá se očekávat, že se dnes shromáždí podobné počty lidí. Jen duch demonstrace bude nejspíše trochu bouřlivější. 
Na podzim se totiž fanoušci a další lidé sešli, aby uctili památku obětí terorismu ve Velké Británii. Dnes několik dní dopředu avizují, že devátý červen se ponese v duchu revoluce...

Zmiňovaná demonstrace v Londýně (červen 2017):

Aliance fotbalových fanoušků se sešla v hojném počtu také letos v březnu v Birminghamu:

Day for freedom, demonstrace proti cenzuře a za svobodu slova, kterou svolal měsíc před uvězněním Tommy Robinson:

A dvě prozatím největší demonstrace nazvané Free Tommy, první ve městě Leeds a druhá v Manchesteru: